I Jarosławskie Potyczki Ortograficzne

W szkole odbył się pierwszy etap konkursu ortograficznego. Zajęłam pierwsze miejsce, dlatego 21 lutego 2008 r. reprezentowałam naszą szkołę w I edycji Jarosławskich Potyczkach Ortograficznych organizowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. O godz. 13 zajęłam miejsce w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, wśród prawie stu uczestników ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych całego powiatu jarosławskiego.

Nauczyciele, którzy nam towarzyszyli, a wśród nich była moja polonistka, Anna Pałys, opuścili salę, a my rozpoczęliśmy pisanie tekstu, dyktowanego nam przez prezenterkę Z TVP Rzeszów, Annę Tomczyk. Dyktando pt. „Jarosławskie pejzaże” przedstawiało uroki naszej okolicy ale „najeżone” było trudnościami ortograficznymi, np.: „Przemierzał wzdłuż i wszerz czarno - czerwonym rowerem ścieżki i bezdroża ziemi jarosławskiej, kierując się superatrakcyjną drogą w stronę sosnowych lasów Radawy.”

Mimo wielu pułapek ortograficznych, pisząca te słowa, Natalia Pich, zajęła 10-te miejsce i tym samym znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepiej piszących w powiecie jarosławskim. Do domu powróciłam z sympatyczną nagrodą, szczęśliwa, z iskrą bożą w duszy - niczym bohater dyktanda.