Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

8 marca 2008 r. w Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbył się wojewódzki finał konkursu recytatorskiego „Sacrum w literaturze i sztuce". Mocny akcent zaznaczyła nasza szkoła.

Sylwia Januszczak recytowała wiersze Anny Kamieńskiej „Matce księdza Jerzego Popiełuszki” i ks. Wacława Buryło „Wiesz Anno...”. Aneta Jendryka zaprezentowała utwory Anny Kamieńskiej „Modlitwa Hioba” i ks. Tomasza Opalińskiego „Kram”.

Opiekę merytoryczną w przygotowaniach sprawowali Anna Pałys, Adam Grymuza i Dariusz Balicki. Konkurs rozpoczęła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J E Ks. Biskupa Adama Szala.

Wśród jurorów byli między innymi: znany aktor i profesor Janusz Zakrzeński oraz aktor i dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Przemysław Tejkowski.

Młodzież i nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w ciekawym seminarium prowadzonym przez J. Zakrzeńskiego, które poświęcone było między innymi kulturze słowa.

Gratulujemy Sylwii i Anecie, że przebrnęły przez eliminacje i półfinał i godnie zaprezentowały się podczas konkursu finałowego.