Rokietnica z trzeźwym umysłem

Zespół Szkół w Rokietnicy już szósty rok uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Jej sportowa inauguracja odbyła się 1 kwietnia br. podczas środowiskowego turnieju piłki siatkowej, w którym uczestniczyły reprezentacje uczniów, rodziców, nauczycieli i samorządowców. W czwartek 16 kwietnia dziatwa szkolna zebrana w sali sportowej miała okazję wysłuchać gawędy głoszonej przez ks. Jerzego Kędzierskiego, który opowiadał o etycznych i sportowych walorach sportu.

Ksiądz profesor przedstawił również niektóre sylwetki wybitnych polskich sportowców oraz mówił o zamiłowaniu do sportu i turystyki Ojca Świętego Jana Pawła II. Gawędę zakończono wspólną modlitwą „Anioł Pański”, zaś dziewczęta ze szkolnej scholi odśpiewały „Barkę". Ks. Jerzy został pierwszą osobą uhonorowaną certyfikatem kampanii, który został mu wręczony przez wójta gminy Bożenę Gmyrek. Uroczystość zaszczycili obecnością: poseł Andrzej Ćwierz oraz Starosta Powiatu Jarosławskiego Tadeusz Chrzan.

Rokietnicka kampania wpisuje się w tym roku do ogólnopolskiego projektu KAROL poświęconego pamięci Ojca Świętego. Jej patronem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. W ramach tego sportowego przedsięwzięcia będą w rokietnickiej szkole organizowane zawody sportowe, konkursy plastyczne i literackie oraz wycieczki krajoznawcze.