XIV Salon Literacki w Jarosławiu

27 września 2009 r. o godzinie 18.00 odbył się XIV Salon Literacki w Jarosławiu. Dorośli piszący, młodzi poeci, osoby związane w sposób szczególny z poezją, a także zaproszeni goście zgromadzili się w Sali Lustrzanej Kamienicy Attavantich.

Najpierw pani prezes Grażyna Stopa, każdemu, kto prezentował wiersze na III JNP, w tym nam, młodym poetom wręczyła tomik wierszy pt. „Kraina Wdzięków'” promowany na tym spotkaniu. Zawiera on wiersze jarosławskiego poety oraz utwory m. in. uczniów naszej szkoły: Oli Radoń, Dominiki Napory (już absolwentek) Gabrieli Stefanowicz i Krystiana Kameckiego.

Następnie wysłuchaliśmy koncertu Podkarpackiego Kwintetu Akordeonowego „Ambitus V”, po którym wystąpiła oczekiwana w napięciu gwiazda wieczoru - Wojciech Siemion. Aktor prezentował m. in. wiersze Andrzeja Doliny, poety związanego z Jarosławiem oraz bawił wszystkich swym kunsztem recytatorskim i poczuciem humoru.

Po zakończeniu Salonu zakupiliśmy po kilka sztuk tomiku „Kraina Wdzięków” do wręczenia bliskim nam osobom, bowiem jest to dla nas duża radość, że nasze teksty, pisane jeszcze niewprawnie pod kierunkiem polonistki - Anny Pałys zyskały uznanie i doczekały się druku.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej kariery poetyckiej.