VIII Konkurs Recytatorski im. Jerzego Hordyńskiego w Jarosławiu

17 października 2009 r. odbył się VIII Regionalny Konkurs im. Jerzego Hordyńskiego w Jarosławiu w kategorii recytacja. Wśród 17 recytatorów znaleźli się uczniowie z naszego gimnazjum - Sylwia Januszczak i Krystian Kamecki.

Rozstrzygnięcie zmagań poetycko - recytatorskich odbyło się 24 października 2009 r. w MOK- u w Jarosławiu. Na uroczystość tę przybyliśmy pod opieką p. Anny Pałys- naszej polonistki. Stawiliśmy się tym razem w szóstkę, bowiem „dotarły” jeszcze osoby biorące udział w kategorii - „debiut poetycki”.

Magda Gaweł, Sabina Kapłon, Izabela Radoń, Sylwia Januszczak, Gabriela Stefanowicz i rodzynek wśród dziewcząt - Krystian Kamecki- zajęli miejsca i z niecierpliwością oczekiwali na decyzje jury.

Impreza rozpoczęła się koncertem na instrumentach smyczkowych w wykonaniu gimnazjalistek ze szkoły muzycznej. Chyba wszystkim podobał się występ, a na pewno wzrosły emocje...

W końcu przeszliśmy do sedna - czas najwyższy poznać werdykt jury. Orzekło ono, że w kategorii „debiut poetycki” na wyróżnienie zasługują m.in.wiersze: Izy Radoń: „Magia domu” i Magdy Gaweł „Wątpliwości”. Trzecie miejsce otrzymał Krystian Kamecki za utwory „Nieśmiertelna” i „Prawda”.

Pierwsze miejsce zdobyła nasza szkolna koleżanka Gabrysia Stefanowicz za liryki: „Księżniczka” i „Dzieci Holocaustu”. Gabriela odczytała nagrodzone utwory i zajęliśmy miejsca. Ledwo zdążyłem usiąść, a tu znów wyczytano moje nazwisko - Krystian Kamecki otrzymał także wyróżnienie w kategorii recytacja.

Wyszedłem po raz drugi na scenę, a tuż obok stanęła koleżanka ze szkoły - Sylwia Januszczak, która także otrzymała wyróżnienie w kategorii „recytacja”.

Hura! Towarzystwo rokietnicke górą! - uśmiech Pani chyba długo nie zniknie… Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie i… powrót do codzienności.