Patronuje im brat Albert

28 sierpnia br. odbył się w Zespole Szkół w Rokietnicy VII Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego Podopiecznych Schronisk Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Głównym organizatorem tego sportowego przedsięwzięcia było Koło w Tapinie. Organizację sportową i sędziowską zapewnił Uczniowski Klub Sportowy Rokita.

W sportowe szranki stanęło 36 zawodników, którzy w całodniowych zawodach rozgrywali pojedynki systemem open bez podziału na płeć i kategorie wiekowej. Miłośnicy celuloidowej piłeczki przybyli do Rokietnicy z różnych zakątków Polski reprezentując następujące koła: Bytom, Gdańsk, Inowrocław, Kielce, Koszalin, Krosno, Świdnik, Przemyśl i Tapin. W rozgrywkach indywidualnych czołowe miejsce zajęli:

1. Adam Sosnowski (Świdnik)
  2.  Lucjan Górski(Gdańsk)
  3. Teofil Czapla (Przemyśl)
  4. Jacek Olszewski (Gdańsk)
  5. Piotr Marek (Przemyśl)
  6. Andrzej Koczura (Świdnik)

Rozgrywki indywidualne pozwoliły wyłonić klasyfikacje drużynową, w której bezkonkurencyjna okazała się drużyna ze Świdnika. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Gdańska i Przemyśla

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, koszulki i plakietki. Najlepszym przypadły w udziale puchary i statuetki. Trofea te ufundowane zostały przez Zarząd Główny Towarzystwa, Koło w Tapinie oraz sponsorów.

Wyróżnienia wręczali: Bożena Gmyrek-Wójt Gminy, Bogumiła Grymuza - dyrektor Zespołu Szkół w Rokietnicy, Zuzanna Masłyka - przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy oraz Leszek Spólnik - organizator tego sportowego święta.

Zawody w doskonały sposób wpisały się w kampanię Zachowaj Trzeźwy Umysł, w której szkoła z Rokietnicy uczestniczy już 10 raz.

Imprezę zaszczycili swoją obecnością między innymi Jan Bury - Poseł na Sejm RP, krajowy duszpasterz Towarzystwem ks. Bronisław Żołnierczyk, ks. dziekan Kazimierz Lewczak ks. profesor Jerzy Kędzierski oraz reprezentująca Zarząd Główny Olga Piekielska.

Warto nadmienić, że Szkoła w Rokietnicy już po raz 3 organizowała imprezę tej rangi. Wszyscy zawodnicy i goście chwalili wzorową organizację, życzliwość i miłe przyjęcie, przekonując się, że można w racjonalny sposób spędzać czas wolny doskonaląc swoje umiejętności i realizując sportowe pasje i zamiłowania.