Turniej Ministrantów

2 kwietnia 2011 r. w Rokietnicy odbył się Dekanalny Turniej Członków Służby Liturgicznej w Tenisie Stołowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Rokietnicy.

Z Dekanatu Pruchnickiego na zawody zjechali młodzi sympatycy tej dyscypliny sportu reprezentujący następujące miejscowości:

• Tapin,
  • Wola Rokietnicka,
  • Czelatyce,
  • Tuligłowy,
  • Rudołowice,
  • Tyniowice,
  • Boratyn,
  • Węgierka,
  • Pruchnik
  • Rokietnica.

Turniej rozegrany był w oparciu o przepisy PZTS. Chłopcy podzieleni na dwie kategorie (żak i młodzik) toczyli boje do dwóch przegranych pojedynków z udziałem w turnieju pocieszenia.

29 uczestników sprawnie rozgrywało swoje mecze na dwunastu stołach. Organizator tego sportowego święta ks. Rafał Borcz stwierdził, że nie tylko sukces się liczy, ale przede wszystkim sam udział w zawodach.

Zawody przygotowali, przeprowadzili i sędziowali nauczyciele ZS Rokietnica: Lidia Kapłon i Adam Grymuza

Czołowa klasyfikacja żaków

1. Gabriel Maj - Rokietnica.
  2. Patryk Zaprzała - Rokietnica
  3. Mateusz Warzocha - Rokietnica.
  4. Piotr Warzocha - Rokietnica.
  5. Patryk Gilarski - Rudołowice.
  6. Mateusz Lepszy - Tuligłowy

Czołowa klasyfikacja młodzików

1. Kamil Pszonak - Pruchnik.
  2. Hubert Szkoła - Pruchnik.
  3. Paweł Kapłon - Rokietnica.
  4. Daniel Duda - Węgierka.
  5. Radosław Blok - Tyniowice.
  6. Bartosz Kamecki - Wola Rokietnicka.

Dyrektor szkoły Bogumiła Grymuza wręczyła zwycięzcom puchary i statuetki oraz pamiątkowe dyplomy.

Szczególny puchar otrzymał ks. Jerzy Kędzierski jako podziękowanie za ustawiczne wspieranie rokietnickiej szkoły w organizacji imprez sportowych, profilaktycznych i naukowych.