Tenisowe zmagania ministrantów

17 marca 2012 r. odbył się w sali sportowej Zespołu Szkół w Rokietnicy Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów Dekanatu Pruchnickiego.

Na zawody przyjechało blisko 60 miłośników celuloidowej piłeczki reprezentujący Rokietnicę, Boratyn, Tapin, Węgierkę Pruchnik, Dobkowie, Tyniowice, Tuligłowy, Wolę Rokietnicką i Czelatyce. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy (osobno uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści) rozgrywali pojedynki indywidualne zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Organizatorem był ks. Rafał Borcz, zaś stroną sportową i sędziowską zajęli się nauczyciele rokietnickiej szkoły Lidia Kapłon i Adam Grymuza. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś zdobywcy czołowych miejsc statuetki z wizerunkiem tenisisty. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych (Kamil Bała i Hubert Szkoła) rozegrali dodatkowy pojedynek w którym lepszy okazał się gimnazjalista z Pruchnika. Obydwaj chłopcy otrzymali dodatkowe upominki ufundowane przez ks. Rafała Borcza i Prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego ROKITA w Rokietnicy.

Czołowa klasyfikacja przedstawia się następująco

Szkoły podstawowe

1. Kamil Bała - Rokietnica,
  2. Mateusz Warzocha - Rokietnica,
  3. Karol Pszonak - Pruchnik,
  4. Wojciech Olejarz - Pruchnik.

Gimnazja

1. Hubert Szkoła - Pruchnik,
  2. Kamil Pszonak - Pruchnik,
  3. Damian Kurpiel - Tyniowice,
  4. Przemysław Baran - Węgierka.