Dogoterapeuta i pies Leo z wizytą w zerówce

30 października w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z dogoterapeutą - p. Bartłomiejem Łyżeń i jego psem Leo oraz grupą uczniów z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Jarosławiu. Oprócz dzieci z Zerówki, w tym spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I - VI, którzy w ostatnim czasie ofiarowali karmę dla bezdomnych zwierząt w Orzechowcach.

Dogoterapeuta opowiadał o znaczeniu psa w życiu człowieka zdrowego, chorego i niepełnosprawnego, o pielęgnacji i prawidłowym odżywianiu czworonogów oraz razem z Leo uczyli dzieci bezpiecznych zachowań w razie ataku psa. Potem Leo pokazał kilka psich sztuczek oraz bezbłędnie reagował na komendy wydawane przez swojego opiekuna i uczniów z OREW. Na koniec wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.