Półfinał XIV Konkursu Recytatorskiego

W Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu 9 marca 2013 r. odbył się półfinał XIV Konkursu Recytatorskiego pt. "Sacrum w Literaturze i Sztuce".

Wśród 66 uczestników z powiatu jarosławskiego, tarnobrzeskiego i mieleckiego byli również reprezentanci z naszej szkoły.

Berenika Potoczny z kl. III b recytowała utwór D. Stalińskiej pt. "Od czego zacząć" natomiast Artur Zajchowski z I b mówił wiersz ks. J. Twardowskiego.

Interpretacja wiersza "O św. Tomaszu" w wykonaniu Artura spodobała się jury i gimnazjalista przeszedł do finału.

6 marca 2013 r. 40 uczestników deklamowało wiersze lub śpiewało poezję o tematyce religijnej. Komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia, bowiem każdy z występujących zaprezentował się znakomicie.

Uczniowie wraz z opiekunami, czekając na rozstrzygnięcie, zjedli pyszny obiad, uczestniczyli we mszy św. , wysłuchali kazania biskupa A. Szala oraz wysłuchali koncertu zespołu Szaleni Miłością Stwórcy. Późnym popołudniem odczytano werdykt jury.

Artur Zajchowski otrzymał wyróżnienie w XIV Wojewódzkim Konkursie "Sacrum w literaturze i sztuce".