Konkurs o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego

5 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu już po raz dziewiąty gimnazjaliści z powiatu jarosławskiego wzięli udział w konkursie o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego.

W tym roku wśród 25 uczniów znaleźli się również reprezentanci naszej szkoły Arleta Cycak i Kamil Koniuszy z II b.

Nasi drugoklasiści - Arleta i Kamil - świetnie poradzili sobie z testem zawierającym 50 pytań dotyczących epoki i dorobku poetyckiego wielkiego romantycznego poety i zakwalifikowali się do "szczęśliwej finałowej siódemki", spośród której wyłoniono laureatów.

Arleta Cycak zajęła II miejsce w IX Konkursie dla szkół gimnazjalnych "Juliusz Słowacki i jego epoka" zorganizowanym pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatowego.

Autorkami zdjęć z tej imprezy są absolwentki naszego gimnazjum, a obecnie uczennice ZSLiT, Agata Mazurek i Aleksandra Uchman.