95 Rocznica Odzyskania Niepodległości

,,Listopad to dla Polaków niebezpieczna pora…" tak pisał przed laty Stanisław Wyspiański.
W listopadową noc 1830 roku podchorążowie ze Szkoły Piechoty w Warszawie dali hasło do powstania, które było punktem kulminacyjnym polskiego romantyzmu.
88 lat później, 11 - go listopada 1918 roku, spełniło się marzenie tych Polaków, którzy przez 123 lata niewoli politycznej gorliwie deklarowali swoją gotowość walki o wolność nawet za cenę życia, powtarzając za poetą:
Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.

„Polskie listopady” – to tytuł 4-częściowej inscenizacji przygotowanej przez p. Bożenę Lotycz i p. Dariusza Balickiego i zaprezentowanej przez uczniów klas II B Gimnazjum oraz V Szkoły Podstawowej społeczności szkolnej naszego Zespołu Szkół w dniu 08.11.2013 r.
Swoim niezwykle ciekawym artystycznie występem, pełnym urokliwej poetyki Stanisława Wyspiańskiego ozdobionej brawurowo wykonanymi przez naszych artystów przejmującymi pieśniami patriotycznymi, młodzież naszej szkoły włączyła się do ogólnopolskiego radosnego świętowania 95-ej rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.