Akcja „Makulatura”

Ogłaszamy wielką zbiórkę makulatury. Zbierajcie i przynoście do szkoły: książki, gazety, zeszyty, torby papierowe, kartony, tekturę, foldery, katalogi. Zbiórka makulatury organizowana jest w ramach projektu „Przywróćmy dzieciom uśmiech”.

Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc fundację proszeni są o przyniesienie makulatury do szkoły i złożenie jej w sali (dawna Radosna szkoła). Osobą odpowiedzialną za zbiórkę jest pani Magdalena Dyl.

Wśród uczniów wszystkich szkół, którzy zbiorą w trakcie trwania akcji co najmniej 50 kg makulatury, zostanie rozlosowanych 10 odtwarzaczy mp3 (konieczna jest karta z podpisem wychowawcy).

Akcja trwa do 10 czerwca 2014 r. Serdecznie zachęcamy do naszej zbiórki. Naprawdę warto :)

„Przywróćmy dzieciom uśmiech”

Fundacja Przyjazny Świat Dziecka za zgodą Dyrekcji Szkoły organizuje akcję zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Rodzinne domy dziecka są jedną z najbardziej skutecznych form pomocy dzieciom pozbawionym opieki biologicznych rodziców. Mogą one znaleźć tam pomoc, schronienie i prawdziwy dom. Biorąc udział w akcji-pomagamy w realizacji podstawowego zadania rodzinnych domów dziecka.

Jednocześnie projekt ma wymiar edukacyjny. Uczy dzieci i młodzież empatii, a także pokazuje, że należy pomagać innym. Poza tym, udział w akcji sprawia, że uczniowie poprzez edukację ekologiczną zdobywają wiedzę na temat segregacji odpadów i od najmłodszych lat wdrażają ją w życie.