XV edycja Wojewódzkiego Konkursu Literackiego

Rekordowa liczba - 326 gimnazjalistów - przystąpiła do jubileuszowej XV edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Sacrum w literaturze i sztuce". Na zmaganiach w powiecie jarosławskim 15 lutego 2014 r. , naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z kl. II b, którzy pod opieką pani Anny Pałys przygotowali następujące liryki:

• Paulina Futrak - J. Lechonia "Urszula Kochanowska"
  • Karolina Niemczycka - wiersz Z. Herberta
  • Artur Zajchowski, który zakwalifikował się do finału deklamował fragment prozy.

W sobotę 1 marca 2014 r. w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbył się finał 15. edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Sacrum w Literaturze i sztuce". Artur Zajchowski recytacją fragmentu utworu E. E. Schmitta pt. "Oskar i pani Róża" zdobył II miejsce - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.