II Ogólnopolski Maraton Matematyczny - Banachiada

W dniu 14 marca br. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”. Z naszej Szkoły w matematyczne szranki stanęli uczniowie klas trzecich: Katarzyna Ciuba (klasa IIIa) oraz Bartosz Kamecki (klasa IIIb) przygotowywani przez p. mgr Beatę Magdziak oraz p. mgr Katarzynę Twardy. Uczniowie startujący w zawodach mieli za zadanie rozwiązać poprawnie jak największą ilość ze 113 zadań, pracując w grupie dwuosobowej.

W tym roku do współzawodnictwa zgłosiło się aż 36 zespołów gimnazjalnych z całego Podkarpacia. Warunkiem przystąpienia do konkursu było m. in: opracowanie przez nauczyciela ciekawego, oryginalnego, problemowego zadania wraz z rozwiązaniem, które podczas konkursu zostało wpisane do „Księgi problematów Banachowskich”.

W dniu 31 marca 2014 r. w ZSTiO miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu. Laureaci otrzymali nagrody, których głównym sponsorem było Starostwo Powiatowe oraz Nadleśnictwo Jarosław. Tegoroczną uroczystość swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz oświatowych i miejskich. Wśród zaproszonych gości, którzy dokonali wręczenia nagród znaleźli się: Adam Pióro (Naczelnik Wydziału Oświaty), reprezentujący Starostwo Powiatowe w Jarosławiu, które objęło Patronat honorowy nad konkursem, Roman Januszczak - Nadleśniczy Nadleśnictwa Jarosław oraz dr Bronisław Pabich - członek Zarządu Głównego SNM, który wygłosił wykład na temat „Reguła Pappusa – Guldina”.

Uczniowie naszego Gimnazjum otrzymali wyróżnienie. Miejmy nadzieją, że nasza „ekipa” w przyszłym roku sięgnie po statuetkę „Gęsi” i zdobędzie zaszczytny tytuł „Banachmistrza”.

Więcej o „Banachiadzie” na stronie banachiada.zstiojar.edu.pl.

Więcej zdjęć z imprezy na stronie internetowej ZSTiO

TYTUŁ „BANACHMISTRZA” ZDOBYTY