Co dalej gimnazjalisto?

Uczniowie klas trzecich gimnazjum stoją u progu kolejnego etapu edukacyjnego. Przed nimi trudna decyzja dotycząca wyboru nowej szkoły, z którą nierzadko wiąże się wybór zawodu. Po raz kolejny już w Hali Sportowej MOSiR w Jarosławiu 21 marca 2014 r. odbywały się Powiatowe Targi Edukacyjne, w których uczestniczyli nasi gimnazjaliści. Zapoznali się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2014/15 oraz odwiedzili interesujące ich szkoły, dowiedzieli się, jak przebiega proces dydaktyczny, jakie zajęcia pozalekcyjne oferują szkoły. Z kolei 29 kwietnia 2014 r. kl. III a i III b uczestniczyła w Dniu Otwartym Szkół Ponadgimnazjalnych w Przemyślu. Młodzież mogła poznać bazę dydaktyczną przemyskich szkół średnich. Oba wyjazdy zostały zorganizowane przez wychowawców klas trzecich. Natomiast w szkole 9 kwietnia 2014r. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach pt. „Predyspozycje i zainteresowania zawodowe uczniów”. Istniała wówczas możliwość konsultacji ze specjalistami dotycząca wyboru kierunku kształcenia dla gimnazjalistów.