"Wielkim poetą był..."

4 kwietnia 2014 r. w ZSLiT w Jarosławiu odbył się X Powiatowy Konkurs pt. „ Juliusz Słowacki i jego epoka” dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zorganizowany pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Jarosławskiego.

Naszą szkołę w turnieju wiedzy o znanym poecie romantyzmu reprezentowały:
z kl. IIa - Żaneta Kamecka i Małgorzata Lonc
z kl. IIb - PaulinaFurtak
z kl. IIIb - ArletaCycak

Uczennice do konkursu przygotowała polonistka - AnnaPałys. W I etapie uczniowie pisali test składający się z 60.pytań i sprawdzający szczegóły z życia i twórczości Słowackiego. Do finału przeszły: A.Cycak i P. Furtak.

Gimnazjalistki świetnie poradziły sobie na finiszu, odpowiadając bezbłędnie na pytania jury, dotyczące J. Słowackiego i jego epoki. Cieszymy się, że Paulina Furtak i Arleta Cycak zajęły I miejsce w X Konkursie „Juliusz Słowacki i jego epoka”.