Warsztaty szkoleniowe dla uczniów klasy 1 a

Uczniowie klasy I a wzięli udział 14 maja w trzygodzinnych warsztatach szkoleniowych. Realizatorem warsztatów było Centrum Działań Profilaktycznych z Gdowa (k. Krakowa). Trenerem, który przeprowadził warsztaty w naszej szkole był pan Dawid Droździkowski.

W pracy z gimnazjalistami trener obrał sobie za cel maksymalną mobilizację młodzieży do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Zależało mu bowiem na zaangażowaniu uczniów do wspólnej pracy nad sobą i nad swoimi słabościami. Zajęcia prowadzone były dynamicznie. Pozwalały uczniom odkrywać samych siebie na nowo i swoje miejsce w świecie. Świecie, który obok wielu możliwości, stwarza też sporo zagrożeń .Brak umiejętności radzenia sobie z samym sobą i otaczającym światem prowadzi do zachowań agresywnych skierowanych przeciwko innym lub samemu sobie. Na zajęciach panowała atmosfera swobody i otwartości. Młodzieży bardzo przypadły do gustu te warsztaty i proszą o jeszcze.