Mini sesja popularno-naukowa w Gimnazjum

11.06.2014 r. w Gimnazjum w Rokietnicy uczniowie klasy II B pod kierunkiem nauczycieli Bożeny Lotycz i Dariusza Balickiego uroczystą mini-sesją popularno-naukową zakończyli realizację projektu edukacyjnego, ,Jak zwyciężała husaria króla Jana III Sobieskiego? ”. Przybyłych na sesję gości powitała p. dyr. Anna Żołyniak i oddała głos młodzieży. Uczniowie przedstawili podsumowanie dotychczasowych działań zrealizowanych w ramach projektu a następnie ciekawą narracją, piosenkami, prezentacjami multimedialnymi oraz inscenizacją teatralną w strojach z epoki przedstawili historię ,,najpiękniejszej jazdy świata” - polskiej husarii. Przybliżyli też zebranym postać pogromcy Turków pod Wiedniem króla Jana III Sobieskiego. Kolejnym punktem programu były prelekcje zaproszonych gości. Ks. dziekan Kazimierz Lewczak przedstawił ponadczasową wartość zdobywania wiedzy na przykładzie braci Jana i Marka Sobieskich. Reprezentujący PWSTE w Jarosławiu P. Jacek Hołub wyczerpująco i w barwny sposób zaprezentował związki Sobieskiego z ziemią jarosławską . Kolejnymi mówcami byli Wójt gminy Rokietnica p. Bożena Gmyrek oraz lekarz p. Jerzy Wolańczyk, którzy pochwalili twórców i realizatorów projektu za ciekawe przedstawienie tematu i popularyzację pięknej historii naszego kraju. Na widowni zasiadali zaproszeni goście: Prezes Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Tuligłów p. Anna Stec, rodzice występujących uczniów oraz reprezentanci poszczególnych klas gimnazjalnych. Po naukowej części sesji rodzice zaprosili dostojnych gości na słodki poczęstunek: ciastko po wiedeńsku i kawę po turecku.