Wycieczka do - Kresowej Osady

13 czerwca 2014 roku odbyła się edukacyjna wycieczka do, ,Kresowej Osady”. w Baszni Dolnej. W zajęciach tematycznych wzięły udział dzieci klasy I, II i III. ,,Kresowa Osada” to miejsce w którym dzieci mile spędziły czas ucząc się i odpoczywając. Poszczególne grupy uczestniczyły w zajęciach z kowalnictwa ozdobnego, garncarstwa i poznały trudną sztukę malowania na szkle. Uczniowie samodzielnie pracowali na kole garncarskim, tworząc naczynia codziennego użytku. Chłopcy szczególnie upodobali sobie prace w kuźni, a dziewczynki i dzieci młodsze z zapałem malowały na szkle. Później cala grupa udała się do pasieki gdzie dzieci uczestniczyły w pogadance na temat pracy pszczół, a następnie degustowały miody regionalne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się ,,Mini Zoo” i plac zabaw.