Zabawa w teatr

Słowa wiersza J. Kulmowej doskonale odzwierciedlają wartości wychowawcze i funkcję terapeutyczną zabawy w teatr. Jest to jeden ze sposobów nauczania i wychowywania dzieci a zabawa w role to ulubiona zabawa. Daje możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami, oderwania od rzeczywistości, rozwija umiejętność współdziałania i obcowania z innymi.

Dziecko rozwija myślenie, inteligencję i wyobraźnię. Śpiewa, tańczy, gra i przebiera się, ponieważ ma taką potrzebę. Zabawa w teatr jest czymś bardzo naturalnym i zapewnia dziecku prawidłowy rozwój oraz zaspokaja wewnętrzną potrzebę przyjmowania przez dziecko roli dorosłego. A dowodem na powyższe słowa są zdjęcia z takich zabaw w naszej Zeróweczce. Wkrótce „...pożegnamy przedszkole i pokłonimy się szkole... ”