Warsztaty ,,Spójrz inaczej”

18 września 2014r. w Zespole Szkół w Rokietnicy odbyły się warsztaty w ramach programu wychowawczo- profilaktycznego ,,Spójrz inaczej”. Warsztaty prowadzone były przez specjalistów z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu. Zajęcia te stanowiły część projektu, ,Prewencja przemocy” realizowanego w ramach Programu Osłonowego, ,Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”, w okresie od 27.08.2014r. do 30.11.2014r.Uczstnikami warsztatów byli gimnazjaliści z klasy Ib.
W trakcie pierwszej części zajęć realizowane były następujące tematy:

• Co to jest złość?
  • Co robisz ze swoją złością?

Uczniowie w trakcie zajęć mieli możliwość uświadomienia sobie czym jest złość, poznania sposobów jej wyrażania oraz jej skutków. Próbowali także odnaleźć, nazwać i określić własny sposób wyrażania złości i porównać go z innymi. Warsztaty ponadto były okazją do uczenia się zdrowych sposobów wyrażania złości. Po zakończonych zajęciach uczniowie otrzymali drobne upominki do piórnika.
Pierwszakom bardzo spodobały się zajęcia i z niecierpliwością czekają na drugą część warsztatów.
Lidia Kapłon