Wolontariusze w akcji2

W marcowe wieczory odbyły się kolejne spotkania Szkolnego Koła Wolontariatu. Celem spotkań było przygotowanie wielkanocnego kiermaszu, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie Adrianka Matusza. Jak zwykle chętnie i licznie przybyły uczennice gimnazjum oraz nauczyciele: L. Kapłon, B. Lotycz, J. Karpińska i D. Balicki. Była z nami także p. Bogumiła Skrzyńska z Czelatyc, która podjęła się instruktażu, chętnie dzieliła się z młodzieżą tajnikami nowej sztuki zdobienia pisanek. Podczas spotkań panowała radosna i twórcza atmosfera. Pisanki - cudeńka zostaną przekazane na kiermasz charytatywny.

Działalność naszego szkolnego wolontariatu uczy wrażliwości na potrzeby innych, często chorych i potrzebujących pomocy. Cieszy zainteresowanie rodziców naszą akcją, którzy – tak, jak p. B. Skrzyńska – czynnie wspierają działania uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum.