Patronuje nam Jan Paweł II

W piątek 16.10.2015 r. w Zespole Szkół w Rokietnicy miała miejsce uroczystość nadania placówce imienia Jana Pawła II. Świętowanie rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym, którą odprawili ks. Piotr Kandefer - dziekan dekanatu pruchnickiego oraz ks. Jacek Chochołek - proboszcz parafii w Rokietnicy.

Następnie zebrani przenieśli się do budynku szkoły, gdzie nastąpiła dalsza część uroczystości. Podczas niej dyrektor szkoły Anna Żołyniak wygłosiła uzasadnienie wyboru patrona szkoły, przypominając słowa, które powinny przyświecać każdemu uczniowi: "Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć". Następnie delegacja rodziców: Lucyna Wysocka, Joanna Lizun i Andrzej Stefanowski przekazali dyr. A. Żołyniak poświęcony podczas mszy św. sztandar, po czym nastąpiło uroczyste ślubowanie uczniów. Wzruszający był moment przyjęcia sztandaru przez uczniów zgodnie z ceremoniałem, z którym zapoznał młodzież nauczyciel Adam Grymuza. Kolejnym punktem programu było wbijanie pamiątkowych gwoździ na tablo szkoły oraz okolicznościowe przemówienia zaproszonych gości. Wydarzenie zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów SP i gimnazjum przygotowana przez nauczycieli: Annę Pałys, Halinę Stefanowicz, Magdalenę Dyl i Józefa Cyrula. Po występie uczniów zaproszeni goście udali się do nowo otwartej izby muzealnej, którą zwiedzali i wpisywali się do księgi pamiątkowej. W uroczystości wzięli udział m. in. Józef Szkoła - wicestarosta jarosławski, Wiesław Pirożek - zastępca burmistrza miasta Jarosławia, Bożena Gmyrek - wójt gminy Rokietnica, radni gminy na czele z przewodniczącym Jerzym Konradem, Elżbieta Puacz - prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych, dyrektorzy szkół z terenu gminy, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, przedstawiciele instytucji zajmujących się oświatą .

audycja na antenie Radio Fara

Natalia Matusz, klasa II B