Konkurs na tekst hymnu szkoły - rozstrzygnięty

W październiku 20115 r. odbyło się uroczyste nadanie imienia naszej szkole. Patronuje nam Jan Paweł II. w związku z tym Dyrekcja i Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół ogłosili konkurs na tekst hymnu szkoły.

Wpłynęło pięć prac autorstwa:

Anny Świerczek z kl. VI SP

oraz 4 teksty gimnazjalistów:

Klaudii Napora z IB,

Kingi Wańkowicz z IIA,

Fabiana Balickiego z IIA,

Adriana Horbowego z IIIA ,

Autorem zwycięskiego tekstu został Fabian Balicki - gratulujemy.

Muzykę do jego tekstu skomponował  zaprzyjaźniony z nasza szkołą lublinianin, pan Piotr Orzeł. Piotr  Orzeł jest  absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, wydziału Kompozycji i Dyrygentury Akademii Muzycznej w Warszawie im. Fryderyka Chopina Studia doktoranckie ukończył na Wydziale Muzykologii KUL, zaś pracę doktorską pod kierunkiem prof. W. Wołosiuka napisał i obronił w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
Jest nauczycielem muzyki, organistą i dyrygentem chóru Parafii Dobrego Pasterza w Lublinie oraz członkiem Komisji Organistowskiej Archidiecezji Lubelskiej.

Uroczystego ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczestnikom konkursu na tekst hymnu dokonała p. dyrektor  Anna Żołyniak w dniu 8 marca 2016 r. podczas akademii patriotycznej upamiętniającej 73 rocznicę pacyfikacji miejscowości Rokietnica. W trakcie uroczystości hymn został po raz pierwszy odśpiewany przez chór szkolny przy akompaniamencie p. Józefa Cyrula, nauczyciela muzyki.