XVII Wojewódzki Konkurs pt. „Sacrum w literaturze i sztuce”

19 marca 2016 r. w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbył się XVII Wojewódzki Konkurs pt. „Sacrum w literaturze i sztuce” na etapie rejonowym. W tym dniu uczennice z naszej szkoły: Justyna Lamber, Izabela Skupień i Kinga Wańkowicz znalazły się w gronie 57 uczestników, prezentujących utwory o tematyce religijnej. Jury, po wysłuchaniu występujących, wyłoniło 10 najlepszych deklamatorów. W gronie nominowanych do finału znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły: Justyna i Izabela - gratulujemy.

2 kwietnia 2016 r. odbył się finał XVII Wojewódzkiego Konkursu „ Sacrum ”, na które przybyli recytatorzy z rejonu: Jarosław, Rzeszów, Tarnobrzeg i Krosno. Laureatki z naszego gimnazjum recytowały: Justyna Lamber -„Modlitwę” św. Tomasza z Akwinu, Izabela Skupień -„Balladę o synu marnotrawnym”ks. S. Rzeplińskiego. Uczennice prezentowały swoje liryki przed licznie zgromadzoną publicznością, wśród której było 42.recytatorów poezji religijnej oraz uczestniczyły we mszy świętej, sprawowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Szala.