Rocznica nadania szkole imienia

18 października 2016 r. świętowaliśmy I rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Po uroczystej mszy św. odprawionej przez ks. Jacka Chochołka zaproszeni goście, rodzice,  nauczyciele i uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, aby obejrzeć  akademię przygotowaną przez uczniów klasy I b i III a pod opieką wychowawców: Anny Pałys i Haliny Stefanowicz.

Gimnazjaliści w programie artystycznym zaprezentowali sylwetkę patrona szkoły, ukazując charyzmat księdza Wojtyły, biskupa, papieża- nie tylko w oficjalnych wystąpieniach, ale także w codziennych, nieformalnych sytuacjach, w których przejawiał poczucie humoru, a który nie osłabiał jego świętości… Przedstawili kilka sytuacji z życia Jana Pawła II, który potrafił błyskotliwą ripostą, humorem ośmielić swoich rozmówców, którzy nie widzieli w niedostępnego hierarchy na piedestale, ale bliskiego i serdecznego ojca…

Zgromadzeni na uroczystości w skupieniu wysłuchali programu artystycznego pt. „Wielki Polak, Wielki Człowiek — Jan Paweł II” o patronie szkoły, który  przez całe  swoje życie tak pięknie pokazywał młodym drogę do ludzi i Boga, towarzyszył w poszukiwaniu wartości.