Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

14 października b.r. w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość, ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter.
Pierwszoklasiści ubrani w piękne stroje, w obecności Dyrekcji Szkoły, społeczności uczniowskiej, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiedzieli na pytanie dotyczące naszej ojczyzny, w krótkiej inscenizacji zaprezentowali swoją wiedzę na temat szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, po czym zostali pasowani przez Panią Dyrektor Annę Żołyniak dużym ołówkiem na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II, a następnie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie rodzice wręczyli swoim pociechom pamiątkowe portrety, natomiast pierwszoklasiści podziękowali rodzicom za dotychczasowy trud włożony w ich wychowanie. Serdeczne życzenia młodszym koleżankom i kolegom w imieniu całej społeczności uczniowskiej złożyły uczennice klasy IV.

Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!