Finał XV edycji Regionalnego Konkursu Poetyckiego i Recytatorskiego im. Jerzego Hordyńskiego - rozstrzygnięty.

Tradycyjnie już w październiku odbywa się konkurs poetycki i recytatorski poświęcony jarosławskiemu poecie – Jerzemu Hordyńskiemu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. II a, II b i III a.

21 października 2016 r. Emilia Długosz i Kinga Wańkowicz znalazły się w gronie 38 uczestników ocenianych przez jury. Gimnazjaliści deklamowali obowiązkowo po jednym wierszu jarosławskich twórców: Jerzego Hordyńskiego i Anny Gajdy.

• Kinga Wańkowicz recytacją wierszy „Święta Urszula” i „Oświadczyny ślimaka” zdobyła II miejsce
  • Emilia Długosz deklamacją utworów: „Pergamin i róża”, „Wiosna w lesie” zdobyła wyróżnienie

W kategorii twórczość własna zostało nagrodzonych aż sześć uczennic z naszego gimnazjum, które zgłosiły po dwa utwory poetyckie napisane w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. „Ciesz się chwilą”

Finał odbył się 28 X 2016 r. w Kamienicy Attavantich w Sali Lustrzanej w Jarosławiu.

A oto lista nagrodzonych uczennic i tytuły wierszy:

III miejsce ex aequo:

• Justyna Koniuszy „Zbyt mocno”
  • Katarzyna Rogała „Jesienna piosenka”
  • Aleksandra Babicz „Czas”

Wyróżnienia ex aequo:

• Dorota Sokulska „Wakacje”
  • Justyna Szmuc „Rada”
  • Justyna Wróbel „Pytania egzystencjalne”

Uczennice do konkursu recytatorskiego i poetyckiego przygotowała polonistka – Anna Pałys.