Młodzież pamięta

Co roku, pod koniec października, młodzież naszego gimnazjum udaje się na miejscowy cmentarz, aby uporządkować mogiły ofiar II wojny światowej. Swoją opieką uczniowie obejmują zbiorową mogiłę ofiar pacyfikacji Rokietnicy oraz symboliczny obelisk przed budynkiem szkoły poświęcony ofiarom zbrodni katyńskiej – rokietnickim rodakom: aspirantowi PP Stanisławowi Lepszemu i przodownikowi PP Marcelemu Niemczyckiemu. Porządkują także mogiły już zapomniane. Sprzątają groby, palą znicze. Jest to chwila zadumy oraz oddanie czci tym, którzy zginęli często tylko dlatego, że byli Polakami.

Nasi uczniowie włączyli się także bardzo ofiarnie w akcję zbierania białych i czerwonych zniczy, które zostały przekazane na polskie cmentarze we Lwowie.