Szkolny konkurs „Sudokumania”

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU

1. Konkurs „SUDOKUMANIA” przeznaczony jest dla uczniów    klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Rokietnicy.

2. Konkurs odbędzie się dwuetapowo (eliminacje i finał).

W finale konkursu mogą wziąć udział uczniowie, którzy do 20.12.2016r. samodzielnie i poprawnie rozwiążą zadania eliminacyjne i dostarczą je swojemu nauczycielowi matematyki.

Lista finalistów zostanie wywieszona 21.12.2016r.  Finał konkurs odbędzie się 04.01.2017r.

3. Przebieg etapu finałowego:

Maksymalny czas rozwiązywania zadań wynosi 60 minut. Kolejność miejsc zgodna będzie z kolejnością oddania poprawnie rozwiązanych zadań etapu finałowego, tzn. pierwsze miejsce zajmie uczeń, który jako pierwszy odda poprawnie rozwiązane zadanie etapu finałowego itd. Zawodnik, który odda błędnie rozwiązane zadanie, nie będzie klasyfikowany.

4. Zasady wypełniania diagramów:  Zawodnicy wypełniają diagramy ołówkiem, w trakcie rozwiązywania zadań można używać gumki do ścierania, jednak każdy wpis dokonany w diagramie przez ucznia powinien być czytelny i jednoznaczny.

5. Celem mistrzostw jest kształtowanie umiejętności logicznego myślenia przez zabawę i mobilizowanie uczniów do samodzielnej pracy.

6. W organizacji konkursu szkoła współpracuje z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym.

Szkolnym organizatorem konkursu jest nauczyciel pani Magdalena Dyl.  Nauczyciele stanowią także komisję sędziowską powołaną do oceny zadań konkursowych oraz ustalenia wyników konkursu.

7. Wyniki konkursu „SUDOKUMANIA” zostaną ogłoszone 17.01.2017r i będą opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz na gazetkach ściennych na terenie szkoły.

plik do wydrukowania i rozwiązania (pdf)