Zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia kultywowane w klasie I

Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. A któż bardziej cieszy się z nadchodzących Świąt jak nie dzieci?

W klasie I w kultywowanie tradycji świątecznych zostali zaangażowani także rodzice. Wspólnie ze swoimi pociechami wykonali szopki betlejemskie, którymi dzieci mogły się pochwalić umieszczając je na wystawie klasowej. Czas spędzony z dziećmi podczas wspólnej pracy, to czas bezcenny, sprawił wiele radości i zarówno dzieciom jak i rodzicom, pozwolił poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Również ze szczególnym zaangażowaniem dzieci przystąpiły do wykonania ozdób świątecznych, którymi pięknie ozdobiły klasę, aby 22 grudnia 2016 roku w naszej klasie zapanował świąteczny nastrój. W pięknym misterium jasełkowym, w dziecięcy sposób zinterpretowali Narodziny Jezusa, którego najpierw radośnie przywitały aniołki, a następnie hołd oddali mali pastuszkowie.Wspólne kolędowanie, życzenia i wieczerza wigilijna pozwoliły wszystkim wczuć się w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

W Betlejem na sianku

Zbawiciel się rodzi