Mały Książę – planeta ludzi

Teatr Współczesny w Krakowie zaprezentował sztukę pt. „Mały Książę – planeta ludzi”, którą 23 marca 2017 r. obejrzeli uczniowie klasy I A i I B wraz z nauczycielami: Beatą Magdziak, Haliną Stefanowicz i Anną Pałys.

Spektakl jest adaptacją dzieła A. de Saint – Saint-Exupéry'ego „Mały Książę” i opowiada o chłopcu, zagubionym w dorosłym świecie. Historia Małego Księcia jest baśnią skierowaną do widza w każdym wieku, dlatego uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy bohatera. Multimedialna scenografia i autorska aranżacja piosenek wykonywanych „na żywo” były atutem przedstawienia. Wszyscy zapamiętali przesłanie: „A oto mój sekret. Jest bardzo prosty, dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”, wszyscy zrozumieli: bez przyjaźni i miłości człowiek byłby bardzo samotny, to te uczucia nadają życiu sens.

Po obejrzeniu przedstawienia młodzież udała się do pizzerii, aby zacieśnić więzi klasowe i międzyklasowe oraz „na żywo” wymienić uwagi o spektaklu.