Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Pierwsza pomoc przedmedyczna – zajęcia z ratownikiem medycznym Rafałem Kijanką

Pierwsza pomoc przedmedyczna – zajęcia z ratownikiem medycznym Rafałem Kijanką

4 marca uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół w Rokietnicy - Gimnazjum: Gracjan Basiak, Niemczycka Aleksandra, Zając Gabriela, Kapłon Ewelina, Tarnawska Patrycja, Matusz Natalia, Matyja Julia, Matusz Sylwia, Bała Magdalena, Mazurek Wiktoria oraz Sołek Damian brali udział w spotkaniu zorganizowanym przy współpracy z Klubem HDK PCK przy UG w Rokietnicy - Niejedna krew - na temat - „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Zajęcia prowadził Pan Rafał Kijanka ratownik medyczny.

Uczestnicy spotkania poznali podstawowe czynności dotyczące zaburzeń czynności organizmu tj. zatrzymanie oddechu, zatrzymanie akcji serca, krwotok, utrata przytomności oraz zapoznali się z technikami i możliwościami jak im przeciwdziałać. Zaznajomili się ze schematem łańcucha ratunkowego oraz jak należy prawidłowo postępować z osobą poszkodowaną, jak wykorzystując nowoczesne środki komunikacji wezwać pomoc i przystąpić do fachowej i odpowiedzialnej akcji ratowania osoby poszkodowanej do momentu przybycia wykwalifikowanych służb. Każdy z uczestników mógł sprawdzić poprawność swoich działań ratowniczych na fantomie szkoleniowym pod czujnym okiem ratownika Rafała.