Sacrum w literaturze i sztuce

Finał XVIII Wojewódzkiego Konkursu pt. „Sacrum w literaturze i sztuce” odbył się 25 marca 2017 r. w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek im. bł. M. Darowskiej w Jarosławiu w trzech kategoriach: recytacji, poezji śpiewanej i prac plastycznych.

W przesłuchaniach wzięli udział „najlepsi z najlepszych”, którzy zakwalifikowali się w trzech ośrodkach: w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Jarosławiu.

Poziom artystyczny recytujących był bardzo wysoki, bowiem występujący to prawdziwi „mistrzowie w swojej dziedzinie” i pasjonaci poezji, słowa. Jury miało zatem trudne zadanie…

Wśród 29 gimnazjalistów deklamujących teksty o tematyce sacrum znalazła się reprezentantka naszej szkoły – Kinga Wańkowicz. Po przesłuchaniach konkursowych, a przed werdyktem komisji oceniającej, uczestnicy posilili się pysznym obiadem, obejrzeli sztukę w wykonaniu uczniów Gimnazjum S. Niepokalanek w Jarosławiu oraz uczestniczyli we mszy św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa - Adama Szala. Po godzinie 16 ogłoszono werdykt jury w każdej kategorii.

Wśród nagrodzonych znalazła się Kinga Wańkowicz, która za recytację „Matki Boskiej na nartach” J. Sztaudyngera otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy!