Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo w sieci

W dniu 31 marca przeprowadzone zostały zajęcia z uczniami klas Ia i Ib  których tematyka dotyczyły edukacji na temat bezpieczeństwa w sieci, profilaktyki zachowań przemocy, podniesienia świadomości prawnej oraz zdobycia umiejętności ochrony siebie przed przemocą. Podczas zajęć uczniowie uzyskali informacje na temat zjawiska Cyberprzemocy, obejrzały film pt. "Stop Cyberprzemocy"  i na podstawie obejrzanego materiału pracowały na arkuszach w formie burzy mózgów na postaciach z film tj. Dominiki - ofiary cyberprzemocy, Michała świadka Cyberprzemocy i Roberta - sprawcy. Uczniowie wchodząc w role osób uwikłanych w przemoc nabyły umiejętności - takich jak gdzie szukać pomocy w przepadku krzywdzenia, jak zachować się jeżeli obserwujemy że innym dzieje się krzywda (świadek) i jak możemy naprawić swój błąd jeżeli zdarzy się że to my zrobimy komuś coś złego. Uczniom przekazano informacje o specjalistycznych stronach na których należy szukać pomocy jeżeli to one padną ofiarą Cyberprzemocy. Prowadzono edukację prawną na temat przestępstw związanych z Cyberprzemocą i ich konsekwencji prawnych, a także skupiono się na edukacji w zakresie bezpieczeństwa dzieci w sieci w szczególności dzieci miały na zadanie stworzyć swój klasowy katalog zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Dużo treści odnośnie bezpieczeństwa w sieci zostało przedstawionych w związku z informacjami jakie pojawiły sie w ostatnim okresie a dotyczyły niebezpiecznej gry Niebieski Wieloryb