Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

XIV edycja konkursu pt. „Juliusz Słowacki i jego epoka”

7 kwietnia 2017 r. w Jarosławiu odbyły się dwa konkursy dla uczniów gimnazjum, w których uczestniczyły uczennice z naszej szkoły.

W Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu odbyła się już XIV edycja konkursu pt. „Juliusz Słowacki i jego epoka” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jak zwykle wszyscy uczestnicy, tak ze szkół gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych, musieli sprawdzić swoje umiejętności w dwuetapowych zmaganiach. Najpierw uczniowie pisali test, który składał się aż z 79 pytań dla gimnazjalistów. Z naszej szkoły udział brały uczennice z kl. II a -Justyna Koniuszy i Anna Zub oraz z kl. II b – Klaudia Napora. Następnie pięciu najlepszych spośród piszących test uczestników, kontynuowało swoje zmagania w etapie finałowym. Przyznać należy, że poziom uczestników konkursu był niezwykle wysoki.
Gratulujemy Klaudii Naporze, która przeszła do finału i ostatecznie zajęła II miejsce.

Słowa uznania należą się również dla Kamili Kapłon, która w części plastycznej tego konkursu otrzymała wyróżnienie

Z kolei w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu odbyła się IV edycja Wojewódzkiego Konkursu „Śladem Wielkich Polaków”. Ze względu na przypadającą w tym roku 110 rocznicę śmierci Stanisława Wyspiańskiego obecna edycja została poświęcona temu wielkiemu Polakowi. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: recytacji, wiedzy o życiu i twórczości S. Wyspiańskiego oraz plastycznej. Uczennice z kl. III a reprezentowały nasze gimnazjum w kategorii recytacji: Izabela Skupień i Kinga Wańkowicz, które deklamowały trudną poezję Stanisława Wyspiańskiego oraz Kamila Kapłon, która w kategorii plastycznej, która otrzymała wyróżnienie – gratulujemy.

Do konkursu w części literackiej przygotowywała uczniów p. Anna Pałys, a w części plastycznej p. Elżbieta Koprowicz.