Z historią przez rok szkolny 2016/2017

Z historią przez rok szkolny 2016/2017

Zbliża się koniec roku szkolnego, czas na podsumowania. Miło, ze można pochwalić się osiągnięciami naszych uczniów.

Kolejny sukces historyczny Kamili Kapłon

Uczennica klasy III A Kamila Kapłon została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Polska Piastów w średniowiecznej Europie. Przemiany polityczne, gospodarcze, społeczne i kulturowe od X do XIV wieku”.

W etapie szkolnym udział w konkursie wzięło siedmiu uczniów: Justyna Koniuszy, Dawid Blajer i Karol Kijanka z klasy IIA, Klaudia Napora i Daria Potoczny z klasy IIB, Kamila Kapłon z klasy IIIA i Ewelina Kapłon z klasy IIIB. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się Kamila Kapłon i Karol Kijanka .Na szczeblu wojewódzkim, przy bardzo wysokim poziomie trudności i silnej konkurencji, naszą szkołę reprezentowała już tylko Kamila. To nie pierwsze osiągnięcie Kamili z dziedziny historii: w ubiegłym roku szkolnym została laureatką ogólnopolskiego konkursu historycznego.

Nasz patron św. Jan Paweł II

Uczniowie klasy II B: Klaudia Napora, Aleksandra Karuś, Michał Sidor i Jakub Kosteczko spróbowali swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie Tematycznym,, Papież Słowianin”. Tematyka konkursu dotyczyła życia, działalności i maryjnego nauczania Patrona naszej szkoły Jana Pawła II na tle historycznych wydarzeń związanych z 100. rocznicą Objawień Fatimskich. Uczestnicy zaprezentowali się w etapie wojewódzkim konkursu.

Trudny wiek XX.

Ewelina Kapłon z klasy IIIB i Jan Suszyło z klasy IB wzięli udział w XVI edycji konkursu „Zlot gwiaździsty. Śladami przeszłości”. Tematem tegorocznych zmagań miłośników historii było „Tajne nauczanie w czasie II wojny światowej”.

Wszystkim uczestnikom konkursów życzę niegasnącej pasji w poznawaniu pięknej ojczystej historii i dalszych sukcesów.