Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Konkurs plastyczny Młodzieżowego Klubu Abstynenta

Konkurs plastyczny Młodzieżowego Klubu Abstynenta

Młodzieżowy Klub Abstynenta działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy był organizatorem dwóch konkursów plastycznych pt.:

„Recepta na zdrowie”- dla uczniów szkoły podstawowej,
„Podróżny zestaw do śmierci”- dla uczniów gimnazjum.

Celem konkursów było:

  • prowadzenie działań związanych z profilaktyką alkoholową;
  • przeciwdziałanie narkomanii;
  • podnoszenie świadomości dzieci i młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z używania środków psychoaktywnych, w szczególności alkoholu, narkotyków i papierosów;
  • dostarczenie podstawowych wiadomości o substancjach uzależniających;
  • propagowanie wiedzy na temat szkodliwości uzależnień oraz złych nawyków żywieniowych;
  • poszerzenie wiedzy na temat wpływu zdrowego stylu życia na zdrowie, sprawność intelektualną i kondycję fizyczną;
  • kształtowanie umiejętności rozpoznawania psychologicznych cech uzależnienia;
  • propagowanie życia bez nałogów;
  • skłanianie uczniów do zachowań asertywnych;
  • rozwijanie wyobraźni plastycznej i twórczej;

Komisja w składzie: Elżbieta Koprowicz oraz Lidia Kapłon spośród prac, które wpłynęły na konkursy wyłoniła następujących laureatów i wyróżnionych:

Szkoła podstawowa „Recepta na zdrowie’’

Kl. I-III

  • Miejsce I - Świerczek Mateusz kl. II
  • Miejsce II - Wota Kornelia kl. II
  • Miejsce III - Lenar Aleksandra kl. II

Kl. IV-VI

  • Miejsce I - Wiśniewska Daria kl. V
  • Miejsce II - Zawadzka Zuzanna kl. VI
  • Miejsce II - Bała Ilona i Koniuszy Natalia kl. VI
  • Miejsce III - Piś Patrycja kl. VI
  • Miejsce III - Kozior Kamila kl. VI

Gimnazjum „Podróżny zestaw do śmierci’’

  • Miejsce I - Kapłon Kamila kl. III a
  • Miejsce I - Gaweł Patrycja kl. I a
  • Miejsce II - Stefanowska Eliza kl. III a
  • Miejsce II - Kosteczko Dominika kl. III a
  • Miejsce II - Bała Magdalena i Matusz Sylwia kl. III a
  • Miejsce III - Napora Klaudia, Karuś Aleksandra, Twardy Agnieszka kl. II b
  • Miejsce III - Babicz Aleksandra i Strzelec Katarzyna kl. II b
  • Miejsce III - Kiper Gabriela i Wańkowicz Kinga kl. III a
  • Wyróżnienie - Bała Patrycja kl. II a
  • Wyróżnienie - Koniuszy Justyna kl. II a
  • Wyróżnienie - Zub Anna kl. II a

Nagrodzone prace zostały wyeksponowane na gazetce.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym :)