„Wielki Polak, Wielki Człowiek” - św. Jan Paweł II

„Wielki Polak, Wielki Człowiek” to tytuł akademii, która odbyła się 16 października 2017 r. w dniu rocznicy nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, a następnie zaproszeni goście, nauczyciele na czele z panią dyrektor i uczniowie zebrali się na sali gimnastycznej, aby wysłuchać krótkiego montażu slowno – muzycznego przygotowanego przez uczniów kl. II b gimnazjum pod opieką p. Haliny Stefanowicz i p. Anny Pałys.

W trakcie apelu gimnazjaliści uczcili pamięć Ojca Świętego, przypomnieli, że Karol Wojtyła nie tylko był wielkim Papieżem , ale też najlepszym wychowawcą, przyjacielem młodzieży a przede wszystkim Człowiekiem. Był to czas refleksji i wyciszenia, ale i humoru, bo takie było życie Jana Pawła II.