XVI Regionalny Konkursu im. Jerzego Hordyńskiego

40 uczestników zgłosiło się w tym roku do 16. edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego który odbył się 20 X 2017 r.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice gimnazjum, które pod opieką polonistki Anny Pałys przygotowały do deklamacji utwory Jerzego Hordyńskiego i Barbary Mazurkiewicz- poetki z Lubaczowa. Uczennice z naszej szkoły recytowały jako pierwsze ,a deklamowały następujące wiersze:

• Paulina Ciurko  z kl. II a „Spadek” i „Słowik”
  • Emilia Długosz z kl. III b: „Modlitwa” i  „Cierpki smak samotności”
  • Julia Hendzel z kl. III b: „Klasztor świętej Klary w Asyżu” i „Zahaczając o wspomnienia”

Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego ma już kilkunastoletnią tradycję, na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych miasta i cieszy się zainteresowaniem nie tylko osób z naszego województwa. Do 16. edycji zgłosiło się 40 uczestników, w tym najliczniejsza grupa w kategorii recytacja. Wśród recytujących w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, mogliśmy wysłuchać recytacji naszej absolwentki – Kingi Wańkowicz.

Finał konkursu z wręczeniem nagród odbędzie się  27 października o godz. 10.00 w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu.