Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu

Dnia 6 listopada 2017r.  klasa druga wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu.  Dzięki życzliwości panów Strażaków uczniowie  mogli oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchali  również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych, Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego oraz  próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia i utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.
Wszystkim strażakom życzymy szczęśliwie zakończonych akcji i satysfakcji  z wykonywanej pracy. Dziękujemy p. Tomaszowi Kijance  za  zaproszenie i poświęcony nam czas.