Wyjazd na sztukę teatralną pt. „W krzywym zwierciadle… czyli od komedii do groteski"

Wyjazd na  sztukę teatralną  pt. „W krzywym zwierciadle… czyli od komedii do groteski"

„Opowieść wigilijna”  , „Zemsta” , Romeo i Julia”, „Świętoszek”  „Skąpiec” „Dziady cz. II”  to między innymi utwory, które stały się źródłem i inspiracją do powstania sztuki pt. „W krzywym zwierciadle… czyli od komedii do groteski”, którą uczniowie klas trzecich gimnazjum obejrzeli  11 XII 2017 r. w MOK -u w Jarosławiu. Spektakl Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia jest próbą skłonienia młodego widza do refleksji o kondycji współczesnego człowieka w otaczającej go rzeczywistości. Uczniowie,  śledząc na scenie losy  niespełnionego, zdesperowanego pisarza, szukają odpowiedzi   na pytania dotyczące roli artysty w XXI w. Przedstawienie podobało się gimnazjalistom tym bardziej, że było zakończone krótką pogadanką na temat pracy artysty, improwizacji aktorów na senie.  A prelekcję zobrazowano krótkim występem chętnych uczniów. Wśród nich był uczeń z naszej szkoły- Sebastian, który świetnie wcielił się w rolę małej, rudej dziewczynki.
W trakcie tego wyjazdu uczniowie mieli też czas na chwilę refleksji - na porównanie losów mieszkańców Jarosławia i okolic w czasie II wojny światowej z losami bohaterów „Kamieni na szaniec”. Trzecioklasiści zobaczyli budynek , w którym urzędowało Gestapo w czasie wojny w Jarosławiu oraz pomnik Baśki Puzon i poznali historię tej dzielnej harcerki.
Tradycyjnie już gimnazjaliści posilili się pizzą w „Corleone” a następnie pod opieką p. A . Brudek E. Koprowicz i A. Pałys powrócili do szkoły.