Uczymy się dla Niepodległej

,, Rola Narodu i Kościoła w Odzyskaniu Niepodległości” to konkurs historyczno- religijny, dzięki któremu gimnazjaliści mieli okazję poszerzyć wiedzę z historii Polski i w ten sposób uczcić 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorami konkursu są Podkarpackie Centrum Edukacji  Nauczycieli w Rzeszowie, Stowarzyszenie Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział  w Rzeszowie. Uczniów rokietnickiego Gimnazjum do udziału w konkursie zachęciła i merytoryczną opieką objęła p. Bożena Lotycz.
I etap konkursu odbył się 14.12.2017r. i polegał na rozwiązaniu testu w wersji elektronicznej. Wzięło w nim udział 9 uczniów Gimnazjum: Patrycja Niedochodowicz, Jan Suszyło i Konrad Piejko z klasy IIB,  Dawid Blajer, Karol Kijanka i Jakub Nowotarski z klasy IIIA oraz Klaudia Napora, Aleksandra Karuś i Michał Sidor z klasy IIIB. Do drugiego etapu konkursu, który odbył się 23.02.2018r. w przemyskim PCEN, zakwalifikowali się trzecioklasiści. Uczestnicy drugiego etapu mieli także za zadanie rozwiązanie testu w wersji elektronicznej, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Część oficjalna konkursu miała bardzo uroczysty charakter. Wystąpili kolejno: dyrektor PCEN Zbigniew Hamielec, Prezes Stowarzyszenia  Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II  Jan Szajny a  następnie gość specjalny ks. biskup Stanisław Jamrozek. Oni też uhonorowali dyplomami i nagrodami wszystkich uczestników. Naszą szkołę w kolejnym etapie konkursu będzie reprezentował Karol Kijanka, któremu życzymy powodzenia.