Orzeł Biały - Nasza Duma

W ramach obchodów 100- lecia Niepodległości Polski trzy gimnazjalistki z naszej szkoły:  Anna Zub, Klaudia Napora i Justyna Wróbel, pod opieką merytoryczną p. Bożeny Lotycz  wzięły udział w ogłoszonym przez Kancelarię Senatu Rzeczypospolitej Polski ogólnopolskim konkursie tematycznym „Orzeł Biały – Nasza Duma”. Tematem konkursu była historia naszego Godła Narodowego na przestrzeni dziejów, od Mieszka I do czasów współczesnych.

Organizator konkursu, nad którym patronat objął Marszałek Senatu RP, za najważniejszy cel przyjął „zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzację wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa… Uczestnicy mogli przedstawić w dowolnej technice plastycznej swoją wizję polskiego orła”.

Nasze uczennice w swoich pracach konkursowych wykazały się nie tylko kunsztem artystycznym ale również dogłębną wiedzą historyczną. Ich prace zostały zaprezentowane na etapie okręgowym konkursu w Jaśle, który dla województwa podkarpackiego zorganizowała Senator RP Alicja Zając.