„Wolna i Niepodległa”. Kacper Kamecki w wojewódzkim etapie konkursu historycznego

26 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Zarzeczu odbył się  wojewódzki finał konkursu historyczno – przyrodniczego „Polska moja Ojczyzna. Przeszłość i teraźniejszość. Wolna  i Niepodległa – 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych noszących imię Jana Pawła II z terenu województwa podkarpackiego oraz wszystkich chętnych szkół z powiatu jarosławskiego, przeworskiego, łańcuckiego, lubaczowskiego i przemyskiego. Głównym celem konkursu było upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym konkursie na szczeblu powiatowym  udział wzięło dwóch uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej w Rokietnicy: Kacper Kamecki i Jakub Bała, pod merytoryczną  opieką p. Bożeny Lotycz. W ostatnim już wojewódzkim etapie, wśród 40 uczniów wyłonionych z wcześniejszych eliminacji okręgowych, znalazł się Kacper Kamecki. Udział w wojewódzkim etapie konkursu stanowił dla niego ,,przetarcie szlaków” w zdobywaniu  doświadczenia  i wiedzy historycznej.

Kacprowi gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłorocznych konkursach.