XV Kuratoryjny Konkurs Wojewódzki „Juliusz Słowacki i jego epoka”

XV  Kuratoryjny  Konkurs Wojewódzki „Juliusz Słowacki i jego epoka”

6  kwietnia 2018 r.  w Jarosławiu upłynął pod znakiem konkursów wojewódzkich pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
W Zespole Szkół Innowacyjnych im. J. Słowackiego odbył się XV  Kuratoryjny  Konkurs Wojewódzki „Juliusz Słowacki i jego epoka” mający na celu, m .in. popularyzację wiedzy literacko – biograficznej dotyczącej życia i twórczości J. Słowackiego. Wśród 67 uczniów znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły: Ewa Baran, Dawid Blajer, Aleksandra Karuś, Karol Kijanka i Anna Zub, którzy zmierzyli się z wiedzą na temat , m. in.  „Kordiana”, „Balladyny”,  „Grobu Agamemnona”. Gratulujemy Dawidowi i Karolowi, którzy doszli do finału, ostatecznie Karol Kijanka zajął III miejsce, a Dawid Blajer otrzymał wyróżnienie.
W tym samym czasie w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im.  Kazimierza Wielkiego odbywała się V edycja Wojewódzkiego Konkursu  „Śladem wielkich Polaków”poświęcona Aleksandrowi Fredrze,  którego celem była popularyzacja życia i  twórczości A. Fredry oraz rozbudzanie zainteresowania literaturą wybitnego Polaka.  Uczniowie  z gimnazjum, biorący w niej udział to: Emilia Długosz, Julia Hendzel i Justyna Wróbel. Gratulujemy Emilii, która zdobyła wyróżnienie w kategorii „Malarska wizja utworów A. Fredry”.