Ruch Apostolstwa Młodzieży w Rokietnicy

I przez Niego dziś posłani,

Chcemy służyć Kościołowi,

Światu, Polsce, Narodowi.

6 maja br. w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla w Woli Rokietnickiej (parafia Rokietnica) miała miejsce szczególna uroczystość.  Podczas  mszy św.  grupa 42 młodych ludzi (w przeważającej większości uczniów i absolwentów rokietnickiego gimnazjum) otrzymała emblematy   RAM - u. Wręczył je diecezjalny moderator, ks. prałat Jan Mazurek, który funkcję tę  w przemyskim kościele piastuje od 1994 r.  W homilii  ks. J. Mazurek wspomniał między innymi, że założycielem tego stowarzyszenia w polskim Kościele był św. Jan Paweł II. Mówił również o tym, że z RAM - u wywodzi się wielu księży, sióstr zakonnych i małżeństw zakładających wzorowe  rodziny. Apelował do młodych ludzi, by zawsze wierni byli krzyżowi, który został im wręczony.
Ruch Apostolstwa Młodzieży w Rokietnicy swoją  działalność  rozpoczął na początku bieżącej dekady. Pierwszą animatorką była pani Karolina Złotnik, która w stowarzyszeniu zgromadziła około10 osób. We wrześniu ubiegłego roku opiekę nad grupą przejął ks. Witold Orzechowski.  Ten kapłan szybko zaskarbił sobie przychylność młodzieży. Cotygodniowe spotkania formacyjne odbywające się w salce katechetycznej scementowały grupę, która  urosła do liczby prawie pięćdziesięciu osób. Księdzu Witoldowi pomaga animatorka, Klaudia Wota. W niespełna rok grupa ta może poszczycić się wieloma inicjatywami. Wśród nich należy wymienić: opracowanie i dystrybucję kalendarza parafialnego, rozprowadzanie zniczy przed 1 listopada i kadzidełek przed świętem Trzech Króli. Znaczącą kwotę uzyskaną ze sprzedaży zniczy i kadzidełek przekazano na remont zabytkowej, rokietnickiej świątyni. Młodzież z RAM-u przygotowała Drogę Krzyżową, która prowadziła rokietnickimi drogami. Dużą frekwencję zgromadziły jasełka prezentowane w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy. Członkowie stowarzyszenia zawsze zaznaczają swój udział w Orszaku Trzech Króli w Jarosławiu.  Bardzo dobrze układa się współpraca RAM – u z Akcją Katolicką. Ks. Jan Mazurek wyraził nadzieję, że w przyszłości dzisiejsza młodzież, zasili liczebnie tę organizację.
Wśród  licznych działań rokietnickiej młodzieży zrzeszonej w RAM –ie należy wymienić:  organizację spotkań wigilijnych, udział w przeglądach kolęd    i pastorałek oraz konkursach religijnych, uczestnictwo w „sylwestrze ramowskim”, wycieczkach,  kuligach i pielgrzymkach. Istotnym punktem działalności stowarzyszenia  był liczny udział w rekolekcjach zimowych.
Ten uroczysty dzień, 6 maja 2018 r.  członkowie rokietnickiego RAM - u zakończyli podczas agape.
Należy wyrazić głęboką wdzięczność ks. W. Orzechowskiemu, że w tak krótkim czasie potrafił zrobić tak wiele wraz z rokietnicką młodzieżą.