,,100 wierszy na stulecie Niepodległej"

Dnia 29.05.2018 roku dwie uczennice naszego gimnazjum reprezentowały szkołę w konkursie recytatorski ,,100 wierszy na stulecie Niepodległej" organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego. Gimnazjalistki znalazły się w gronie 50 występujących, recytując wiersze o Ojczyźnie:

1. ,,Ojczyzna II" K. K. Baczyński - Paulina Ciurko z klasy IIa
  2. ,,Polska" K. Krahelska - Julia Hendzel z klasy IIIb.

W pierwszej części programu konkursu uczennice, recytując wiersze oddały hołd Ojczyźnie i podległym, którzy walczyli o niepodległość. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników jury wybrało się na obrady, natomiast opiekunowie i recytatorzy obejrzeli krótki spektakl w wykonaniu uczniów I LO w Jarosławiu, który przedstawiał losy Polaków podczas zaborów.
Po burzliwych obradach komisja powróciła, wręczając nagrody. Nasze uczennice pomimo piękniej recytacji nie podołały wymaganiom jury. Przewodnicząca komisji, dodając otuchy uczestnikom, przytoczyła wniosek amerykańskich naukowców, którzy stwierdzili, że człowiek musi przeżyć porażkę, porażkę i jeszcze raz porażkę, aby w końcu osiągnąć... sukces.

Życzymy naszym uczennicom, aby nie zniechęcały się i dążyły do sukcesu. ,,Per aspera ad astra" - ,,Przez trudy do gwiazd".