Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Energia z odpadów i śmieci

Energia z odpadów i śmieci

 We wtorek 5 czerwca w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu odbył się finał powiatowego Konkursu o Energii Odnawialnej, który w tej edycji ogłoszony był pod hasłem ,,Energia z odpadów i śmieci”. Jedną z najlepszych prac w kategorii gimnazja była prezentacja multimedialna ucznia klasy IIIa Dawida Blajera, która zajęła I miejsce. Nagrodzona praca wymagała bardzo dużo pracy zarówno ze strony ucznia jak i opiekuna projektu pani Bogumiły Grymuza, która nadzorowała postępy w pracy. Jednak to wszystko by się nie udało gdyby nie pomoc kolegów - mówi autor pracy. Dwie pozostałe prace - Sebastiana Skopa oraz Remigiusza Homy niestety nie zostały nagrodzone, ale uczniowie zostali zaproszeni na finał  konkursu. Sponsorami nagród które były bardzo ciekawe oraz na pewno pomogą uczniom w dalszym kształceniu byli: Starostwo Powiatowe w Jarosławiu – Referat Środowiska i Rolnictwa, Urząd Miasta Jarosławia – Wydział Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska oraz Pan Senator RP Mieczysław Golba. Na koniec organizatorzy zaprosili na kolejny etap konkursu, który odbędzie sie za rok i pod hasłem przewodnim: energia słoneczna.

Prezentacja "Energia odnawialna"

11